Akce
a výstavy
Historie ukrytá
pod dlažbou města
Památník
Maxe Švabinského
Rymice
lidové stavby
Zámek
Chropyně
Větrný mlýn
u Velkých TěšanKRÁSOU A VŮNÍ ODĚNÁ

Místo konání: Muzeum Kroměřížska, Galerie v podloubí


Od: 11.November.2015 Do: 6.March.2016


Shrnutí: Velká sbírka flakonů a toaletního skla Eriky Bubeníkové. Šperky z dílny Radky Bidlákové, malované hedvábné šátky Zlaty Kalusové a šaty ze sbírky Zdeňky Mudrákové.


Součástí  výstavy je i dílnička, ve které si malí i velcí můžou vyrobit  originální glycerinové mýdélko s ozdobnou krabičkou.

 

 

Sbírka flakonů a toaletního skla Eriky Bubeníkové celkem čítá na 1000 ks toaletního skla a více než 1500 ks komerčního skla od 16. století po současnost. Mezi unikátní flakony patří drobné lahvičky k zavěšení na ruku nebo na krk vyrobené ve starých severočeských sklárnách koncem 19. století. Ne tak krásné, ale o to starší jsou podlouhlé lahvice určené převážně k přechovávání léků a vonných olejů z 16. – 18. století. Za zmínku stojí flakony umělecky zpracované, které mají známé návrháře, například proslavený Curt Schlevoght, Heinrich Hoffman, Karel Palda, Rudolf Hloušek aj. Výstava je doplněna komerčními flakony našich a světových starých firem  i současnými flakony těch firem, které jsou nepřetržitě na trhu už z předminulého století.

Součástí výstavy budou i originální šperky z dílny paní Bidlákové a ručně malované hedvábné šátky paní Zlaty Kalusové.

Na výstavě budou i šaty ze sbírky Zdeňky Mudrákové.

 {C
opyright:Muzeum Kroměřížska & Jiří Novák
} 2014