Do Rymic bude posílena doprava

Muzeum Kroměřížska otevře zrekonstruovaný hospodářský dvůr v Rymicích, který se nachází v těsném sousedství tamní tvrze. Spolu s dalšími objekty je součástí Muzea v přírodě Rymice. Zájemci do něj poprvé zavítají 14. května, k návštěvě mohou nově využít posílené autobusy Integrované dopravy Zlínského kraje.

V barokním hospodářském dvoře vzniklo nové turistické zázemí s pokladnou, prodejem suvenýrů a drobného občerstvení. Vylepšili jsme tak komfort pro návštěvníky. V objektu se nachází i expozice nazvaná Od kvásku ke klásku, která je zaměřena na tradiční postupy spojené s výrobou chleba,“ uvedla ředitelka Muzea Kroměřížska Martina Miláčková.

Do Muzea v přírodě Rymice se mohou návštěvníci dostat autobusy Integrované dopravy Zlínského kraje, kterých od května přibude. Do Rymic jedou autobusové linky č.231 Kroměříž – Rymice – Holešov – Bystřice pod Hostýnem, č. 252 Holešov – Rymice – Kostelec u Holešova – Němčice a č. 942 Zlín – Holešov – Rymice – Přerov.

Na letošní turistickou sezónu jsme spojení mezi Kroměříží a Rymicemi oproti minulým letům posílili. Od 1. května do 30. září bude z Kroměříže do Rymic a zpět jezdit nový pár spojů, o němž předpokládáme, že ho budou využívat právě zájemci o návštěvu muzea v přírodě,“ uvedl Martin Štětkář, jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje. Detailní jízdní řády autobusů jsou k dispozici na www.idzk.cz.

Posílení spojů uvítala i ředitelka Muzea Kroměřížska. „Věříme, že přímý autobus, který bude odjíždět z Kroměříže v 8.35 hodin a zpět z Rymic v 10.48 hodin, přijde vhod nejen běžným turistům, ale zejména pedagogům a jejich žákům. V Rymicích mohou navštívit zajímavé edukační programy zaměřené na život včel a včelařství a na bylinky a jejich propojení s každodenním životem,“ dodala ředitelka muzea.