Muzeum Kroměřížska hledá etnologa/etnoložku

Muzeum Kroměřížska, příspěvková organizace, hledá vhodného kandidáta na pracovní pozici ETNOLOG/ETNOLOŽKA

MÍSTO VÝKONU PRÁCE

Muzeum v přírodě Rymice

POPIS PRACOVNÍ POZICE

péče o etnografickou podsbírku a podsbírku historického skla (akvizice, zpracovávaní stávajícího fondu, inventarizace)

práce s kulturními památkami, expozičními objekty v muzeu v přírodě

příprava a realizace výstav a expozic (tvorba scénáře, příprava textových a obrazových podkladů, instalace)

odborná činnost (účast na konferencích, přednáškách, publikační činnost)

spolupráce při tvorbě a realizaci doprovodných akcí a programů pro školy a veřejnost

terénní výzkumy v rámci regionu Holešovsko a Kroměřížsko

POŽADUJEME

vysokoškolské vzdělání v oboru etnologie/příbuzné obory

dobré organizační schopnosti

etický i profesionální přístup, pečlivost a zodpovědnost, samostatnost, systematičnost, schopnost týmové spolupráce, iniciativní přístup k řešení úkolů

dobrou znalost práce na PC (především MS Office)

znalost anglického jazyka na komunikační úrovni, případně dalšího jazyka výhodou

trestní bezúhonnost

VÝHODOU

znalost právních předpisů a metodických pokynů Ministerstva kultury ve vztahu k ochraně sbírek muzejní povahy

zájem o tradiční lidovou kulturu, kulturní dědictví, lidové stavitelství, folklor a folklorismus

praxe v oboru

NABÍZÍME

práci na plný úvazek na dobu určitou jako zástup za MD

platovou třídu 10

zajímavou práci v kulturní instituci

benefity: pět týdnů dovolené, tři dny sick days, stravenky

Nástup možný od 1. 9. 2021.

V případě zájmu pošlete svůj motivační dopis a životopis do 9. 8. 2021 na e-mail knapkova@muzeum-km.cz nebo poštou na adresu Muzeum Kroměřížska, p. o., Ing. Věra Knapková, BA, Velké nám. 38/21, 767 01 Kroměříž.

Účastník výběrového řízení souhlasí, aby jeho osobní data poskytnutá zadavateli byla interně použita pro účely výběrového řízení na výše uvedenou pozici, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů.