ATLAS PTÁKŮ NEOBYČEJNÝCH - program pro školy

Muzeum Kroměřížska připravilo ve spolupráci s Ornitologickou stanicí při Muzeu Komenského v Přerově nový interaktivní program pro školy a školky "Atlas ptáků neobyčejných".

 

 

Čeká vás velká hra plná dobrodružství napříč všemi světadíly. Cílem bude získat informace o tajemných ptácích z mýtů, bájí a legend. Cestou budete plnit rozmanité úkoly, řešit hádanky, překonávat překážky. Odměnou vám budou nové poznatky a zajímavosti o tvorech žijících v dobách dávných i současných. Vytvoříte si také originální bestiář (ve středověku se tak nazývaly soupisy podivných zvířat s alegorickým výkladem jejich vlastností).

 

Výstava je doplněna řadou interaktivit:

 

-  co se skrývá v hnízdech ptáků - přiřaď správné vajíčko

-  sbírka ptačích lebek – ke kterému ptáku patří?

-  mytické a hvězdné puzzle

-  dravci útočí - poznáš jejich siluety?

-  vytvoř si svého mytického ptáka

 

Termín konání: 24. 3. – 31. 5. 2015

Délka programu: 60 minut

Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Člověk a společnost

Cílová skupina: MŠ, I. a II. stupeň ZŠ, SŠ

Cena programu: 30,- Kč

 

Objednávky na tel. č.: 573 338 388 nebo pitruzzello@muzeum-km.cz.

 

Pokračujeme!

Muzeum Kroměřížska pokračuje v nabídce věrnostního programu pro školy. Třídy, které navštíví interaktivní program Atlas ptáků neobyčejných, budou mít nárok na slevu 10,- Kč na žáka při návštěvě dalšího programu Dřív než usneš, který běží od 4. 2. – 31. 5. 2015.

 

Pedagogům nabízíme v úterý 24. března 2015 od 9 do 15.30 h volnou prohlídku výstavy a aktivit s malým občerstvením.Obrázek k článku ATLAS PTÁKŮ NEOBYČEJNÝCH - program pro školyObrázek k článku ATLAS PTÁKŮ NEOBYČEJNÝCH - program pro školyObrázek k článku ATLAS PTÁKŮ NEOBYČEJNÝCH - program pro školyObrázek k článku ATLAS PTÁKŮ NEOBYČEJNÝCH - program pro školyObrázek k článku ATLAS PTÁKŮ NEOBYČEJNÝCH - program pro školyObrázek k článku ATLAS PTÁKŮ NEOBYČEJNÝCH - program pro školy