"UMĚNÍ JE STAV DUŠE" XII

Nenechejte si ujít ojedinělou výstavu, která nemá v Evropě obdoby!

 

Již 12.(!) výstava výtvarných prací klientů Psychiatrické nemocnici v Kroměříži "Umění je stav duše" bude zahájena ve čtvrtek 10. října 2019 v 17 hodin v Galerii v podloubí v budově Muzea Kroměřížska na Velkém náměstí v Kroměříži.

Vystavené kresby, malby a plastiky vznikají v rámci terapie v arteterapeutickém ateliéru Emílie Rudolfové. První přehlídka prací proběhla v roce 1997 a pak pravidelně každé dva roky byly představeny další výtvarná díla, která můžeme řadit do tzv. art brut, neboť obsahují syrovou výpověď klientů, kteří se léčí z nejrůznějších duševních poruch, nemocí či závislostí.

Svým rozsahem (přes sto prací) a pravidelností je výstava ojedinělou aktivitou v rámci Evropy.

 

Výstava potrvá do 17. listopadu 2019 a je otevřena vždy od úterý do neděle od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.Obrázek k článku "UMĚNÍ JE STAV DUŠE" XIIObrázek k článku "UMĚNÍ JE STAV DUŠE" XIIObrázek k článku "UMĚNÍ JE STAV DUŠE" XIIObrázek k článku "UMĚNÍ JE STAV DUŠE" XIIObrázek k článku "UMĚNÍ JE STAV DUŠE" XIIObrázek k článku "UMĚNÍ JE STAV DUŠE" XIIObrázek k článku "UMĚNÍ JE STAV DUŠE" XIIObrázek k článku "UMĚNÍ JE STAV DUŠE" XIIObrázek k článku "UMĚNÍ JE STAV DUŠE" XIIObrázek k článku "UMĚNÍ JE STAV DUŠE" XIIObrázek k článku "UMĚNÍ JE STAV DUŠE" XIIObrázek k článku "UMĚNÍ JE STAV DUŠE" XIIObrázek k článku "UMĚNÍ JE STAV DUŠE" XII