Logo Muzeum Kroměřížska

muzeum
kroměřížska

 

Areál Muzea v přírodě Rymice, spravovaný Muzeem Kroměřížska, je zcela unikátní svou skladbou. Tvoří ho na jedné straně sedm objektů lidové architektury východní Hané, na straně druhé pak tvrz s hospodářským dvorem, dokládající způsob vrchnostenského hospodaření na Moravě v minulosti. Vesnická stavení, rekonstruovaná v 70. letech 20. století pro muzejní účely, představují způsob bydlení a hospodaření v této oblasti v posledních dvou staletích a jsou jedinečná tím, že stojí na svém původním místě, tedy in situ. Pouze dřevěný větrný mlýn německého typu sem byl převezen z nedalekých Bořenovic.

 

V Muzeu v přírodě Rymice realizujeme edukační programy Pečeme v muzeu, Včelařství aneb Rojení v Rymicích, a Voňavá kouzla v Rymicích, které vznikly speciálně pro školní třídy.

 

Veškeré prohlídky začínají v pokladně muzea (Hospodářský dvůr, Rymice čp. 2), kde si můžete rovněž vybrat z pestré nabídky upomínkových předmětů, které zde nabízíme. 

 

Muzeum v přírodě má své vlastní logo. Více informací čtěte zde. Dále má svůj Facebook i Instagram! Staňte se našimi fanoušky.

 

Reportáž Toulavé kamery ze dne 21. 4. 2024 o došcích a expozici Od kvásku ke klásku

 

mk_akce_24_web.jpg

 

 

 Fotogalerie